Плеј листа 19.05.2019


Wonders
Klingande
61
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
42
Lost Frequencies
Like I Love You
7
Thank U Next
Ariana Grande
6
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
9
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
13
Without Me
Halsey
11
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
4
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
2
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
52
Valentine
5 Seconds of Summer
3
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
19
Музички времеплов
  • 1973 - USА No.1 Stevie Wonder 'You Are The Sunshine Of My Life'
  • 1990 - USА No.1 Madonna 'Vogue'
  • 1948 - Роден е Tom Scott, саксофонист во L.A. Express, а соработувал и со Joni Mitchell, Carole King, Steely Dan. Компонирал и музика за филмови и ТВ шоуа.
  • 1979 - Abba го започнуваат 4-неделниот престој на првото место на британската албумска листа со 'Voulez-Vous'.
  • 1979 - Supertramp доаѓаат на врвот на американската албумска листа со 'Breakfast In America'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје