Топ 10 @ 10 06.05.2019


1
In Her Eyes (Purple Disco Machine Edit)
Ilija Rudman feat. Andre Espeut
| 1 Недела во листата
4
2
The Delta (Original Mix)
Oliver Dollar, Matthew K feat. Daddy Hemingway
| 1 Недела во листата
2
3
Serenade (radio_edit)
Tom Demac
| 1 Недела во листата
1
4
Unreal (Original Mix)
Younes B
| 1 Недела во листата
0
5
Twenty Four (Original Mix)
Hermanez
| 1 Недела во листата
0
6
Mandancer (Original Mix)
Facundo Mohrr
| 1 Недела во листата
1
7
Noise (Original Mix)
Denis Horvat Ft Lelah
| 2 Недели во листата
1
8
Fatoumata (Original Mix)
Volen Sentir
| 1 Недела во листата
1
9
Rumbala
Roy Rosenfeld
8 | 2 Недели во листата
1
10
6 a.m. Funk (Original Mix)
Karmon
7 | 3 Недели во листата
1
Музички времеплов
  • 1984 - Bob Marley & the Wailers започнуваат 12-неделен престој на првото место на британската албумска листа со компилацијата 'Legend', издадена по повор три годишнината од смртта на Marley.
  • 1960 - Родена е Yasmin Evans, попзната како Yazz.
  • 1973 - USА No.1 Stevie Wonder 'You Are The Sunshine Of My Life'
  • 1989 - Alison Moyet се разведува со Malcolm Lee.
  • 1979 - Abba го започнуваат 4-неделниот престој на првото место на британската албумска листа со 'Voulez-Vous'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје