Мак Топ 5 05.05.2019


1
Спомени
Горан Папаз и Танче Гроздановски
4 | 2 Недели во листата
28
2
Последна минута
Дина
1 | 3 Недели во листата
6
3
Одведи ме
Sound Check
| 1 Недела во листата
321
4
Која сум јас
Thea
3 | 4 Недели во листата
11
5
Се одбирам себе
Александра Јанева
| 1 Недела во листата
8
Музички времеплов
  • 1952 - Родена е пејачката и моделка Grace Jones.
  • 1968 - Роден е Paul Hartnoll од Orbital.
  • 1973 - USА No.1 Stevie Wonder 'You Are The Sunshine Of My Life'
  • 1978 - Dire Straits за првпат издаваат сингл за голема издавачка куќа. 'Sultans Of Swing' е снимен со буџет од 120 фунти.
  • 1979 - Abba го започнуваат 4-неделниот престој на првото место на британската албумска листа со 'Voulez-Vous'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје