Хит Парада 11.05.2019


1
No New Friends
LSD, Sia, Diplo, Labyrinth
5 | 4 Недели во листата
8
2
Old Town Road
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
| 4 Недели во листата
8
3
Play god
Sam Fender
2 | 7 Недели во листата
3
4
Chlorine
Twenty one pilots
1 | 7 Недели во листата
1
5
ME!
Taylor Swift feat. Brendon Urie
9 | 2 Недели во листата
1
6
Hustle
Pink
1 | 5 Недели во листата
1
7
Times wont change me now
Circa Waves
| 3 Недели во листата
0
8
Bad Boy
Billie Eilish
| 6 Недели во листата
1
9
Late Night Feelings
Mark Ronson feat. Lykke Li
2 | 4 Недели во листата
3
10
If I Can't Have You
Shawn Mendes
| 1 Недела во листата
6
11
By The River
Klingande
7 | 9 Недели во листата
2
12
Carry On
Kygo and Rita Ora
1 | 3 Недели во листата
5
13
Thinking About You
Ciara
3 | 3 Недели во листата
3
14
So Am I
Ava Max
5 | 7 Недели во листата
2
15
Lemonade Drip
Ricky Dietz
5 | 6 Недели во листата
0
16
Leaning On Myself
Anna Of The North
4 | 5 Недели во листата
0
17
SOS
Avicii & Aloe Blacc
2 | 4 Недели во листата
1
18
Unforgetable
Nico Santos
| 6 Недели во листата
3
19
Let Me Down Slowly
Alec Benjamin feat. Alessia Cara
1 | 3 Недели во листата
1
20
Sixteen
Ellie Goulding
4 | 2 Недели во листата
4
21
Told You So
HRVY
| 1 Недела во листата
2
22
Boom
X Ambassadors
3 | 7 Недели во листата
0
23
All Day And Night
Jax Jones & Martin Solveig feat. Madison Beer
2 | 5 Недели во листата
4
24
Broken & Beautiful
Kelly Clarkson
| 1 Недела во листата
2
25
Kill This Love
Blackpink
3 | 4 Недели во листата
1
26
Cool
Jonas Brothers
3 | 5 Недели во листата
1
27
Sucker
Jonas Brothers
2 | 10 Недели во листата
0
28
White Lies
M-22
2 | 2 Недели во листата
1
29
What I Like About You
Jonas Blue feat. Theresa Rex
2 | 5 Недели во листата
1
30
Piece Of Your Heart
Meduza feat. Goodboys
| 7 Недели во листата
3
Музички времеплов
  • 1978 - Dire Straits за првпат издаваат сингл за голема издавачка куќа. 'Sultans Of Swing' е снимен со буџет од 120 фунти.
  • 1979 - Supertramp доаѓаат на врвот на американската албумска листа со 'Breakfast In America'.
  • 1973 - USА No.1 Stevie Wonder 'You Are The Sunshine Of My Life'
  • 1984 - Bob Marley & the Wailers започнуваат 12-неделен престој на првото место на британската албумска листа со компилацијата 'Legend', издадена по повор три годишнината од смртта на Marley.
  • 1989 - Alison Moyet се разведува со Malcolm Lee.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје