Carl Cox in Sofija 2004

Музички времеплов
  • 1997 - UK No.1 Hanson 'MMMbop'
  • 1963 - Rolling Stones за првпат се појавуваат на британска ТВ.
  • 1940 - Роден е Thomas Woodward, односно Tom Jones. Досега имал над 20 британски и американски топ 40 хитови и уште 20 британски топ 40 албуми.
  • 1958 - Роден е Rogers Nelson или T.A.F.K.A.P или едноставно Prince. (1984 US No.1 & UK No.4 'When Doves Cry', 1994 UK No.1 'The Most Beautiful Girl In The World' и уште над 40 други топ 40 хитови).
  • 1983 - Shawn Michelle Stevens станува петта сопруга на Jerry Lee Lewis.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје