Summer Time Ball 2009

Музички времеплов
  • 1997 - Gary Barlow се искачува на првото место на британската албумска листа со 'Open Road'.
  • 2002 - Virgin Records ја отпуштаат Victoria Beckham откако нејзиниот деби соло албум, за чие снимање биле вложени 3 милиони фунти, се продал само во 50.000 копии.
  • 1997 - UK No.1 Hanson 'MMMbop'
  • 1983 - Shawn Michelle Stevens станува петта сопруга на Jerry Lee Lewis.
  • 1986 - UK No.1 Doctor And The Medics 'Spirit In The Sky'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје