WMC 2011

Музички времеплов
  • 1989 - Alison Moyet се разведува со Malcolm Lee.
  • 1973 - USА No.1 Stevie Wonder 'You Are The Sunshine Of My Life'
  • 2002 - Moby го добива вториот британски бр.1 албум ’18’.
  • 1960 - Родена е Yasmin Evans, попзната како Yazz.
  • 1979 - Abba го започнуваат 4-неделниот престој на првото место на британската албумска листа со 'Voulez-Vous'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје