Во живо Интернет канали

Музички времеплов
  • 1971 - Умира пејачот и трубач Louis Armstrong. We Have All The Time In The World
  • 1957 - За првпат се среќаваат John Lennon и Paul McCartney. Lennon бил импресиониран од тоа како McCartney може да наштима гитара и од знаењето рокенрол стихови.
  • 1976 - Роден е раперот Curtis Jackson, попознат како 50 Cent. PIMP
  • 1917 - Роден е актерот и пејач Dean Martin (1956 UK & US No.1 'Memories Are Made Of This' и уште над 15 други британски топ 40 хитови).
  • 1999 - East 17 се отпуштени од издавачката компанија откако последниот албум им се продал во помалку од 20.000 копии.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје