Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија

Музички времеплов
  • 1980 - UK No.1 Police 'Don't Stand So Close To Me'
  • 1960 - Родена е Jennifer Rush (1985 UK No.1 'The Power Of Love').
  • 1991 - Џез трубачот и композитор Miles Davis умира од пневмонија. Бил најголемо влијание во џез музиката.
  • 1976 - A&M го тужат George Harrison со 6 милиони долари зашто 2 месеци го надминал крајниот рок за подготовка на новиот албум.
  • 1997 - LeAnn Rimes се искачува на првото место на американската албумска листа со 'You Light Up My Life Inspirational Songs'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје