Хит Парада 12.09.2020


1
Tick Tock
Clean Bandit feat Mabel & 24kGoldin
1 | 3 Недели во листата
35
2
Deep End
John Summit
1 | 4 Недели во листата
6
3
Over Now
Calvin Harris x The Weeknd
7 | 2 Недели во листата
6
4
Dance with me
Diplo ft. Thomas Rhett & Young Thug
1 | 3 Недели во листата
5
5
Who’s Laughing Now
Ava Max
4 | 4 Недели во листата
13
6
Dynamite
BTS
14 | 2 Недели во листата
3160
7
Deep End Freestyle
Sleepy Hallow ft. Foushee
3 | 3 Недели во листата
7
8
Natalie Don't
RAYE
2 | 8 Недели во листата
2
9
Together
Sia
| 4 Недели во листата
5
10
Be Like That
Kane Brown, Swan Lee and Khalid
14 | 2 Недели во листата
1
11
Exile
Taylor Swift (feat.Bon Iver)
4 | 4 Недели во листата
3
12
Jerusalema
Master KG feat. Nomcebo Zikode
4 | 6 Недели во листата
7
13
Mad at Disney
Salem Ilese
| 1 Недела во листата
0
14
Take You Dancing
Jason Derulo
3 | 7 Недели во листата
1
15
Head & Heart
Joel Corry & MNEK
3 | 10 Недели во листата
0
16
Mood
24kGold feat Iann Dior
| 2 Недели во листата
2
17
Go Crazy
Chris Brown feat Young Thug
| 1 Недела во листата
1
18
Cardigan
Taylor Swift
5 | 7 Недели во листата
7
19
Tough Pill
Izzy Bizu
5 | 4 Недели во листата
0
20
Ice Cream
BLACKPINK feat Selena Gomez
5 | 2 Недели во листата
4
21
Control
Zoe Wees
3 | 10 Недели во листата
1
22
Save The Day
Mariah Carey feat Lauryn Hill
3 | 3 Недели во листата
2
23
Giants
Dermot Kennedy
4 | 2 Недели во листата
0
24
Laugh Now Cry Later
Drake ft. Lil Durk
2 | 3 Недели во листата
1
25
Midnight Sky
Miley Cyrus
2 | 4 Недели во листата
3
26
Naked
Jonas Blue feat Max
1 | 11 Недели во листата
1
27
My Future
Billie Eilish
10 | 5 Недели во листата
1
28
Savage Love
Jawsh 685 x Jason Derulo
| 12 Недели во листата
2
29
Sunlight
BDM feat. Alex V
8 | 6 Недели во листата
5
30
Breaking Me
Topic featuring A7S
1 | 12 Недели во листата
1
Музички времеплов
  • 1960 - Родена е Joan Jett. со Blackhearts, 'I Love Rock 'n' Roll').
  • 1974 - За првпат се прикажува шоуто 'The Sonny Bono Comedy Revue'.
  • 1986 - Smiths потпишуваат договор со EMI вреден 1 милион фунти.
  • 1949 - Роден е David Coverdale, вокалист во Whitesnake. Is This Love
  • 1999 - Diana Ross e уапсена на аеродормот Хитроу зашто не дозволила да биде претресена. Пејачката тврдела дека претставничката од обезбедувањето при претресот и ги допрела градите.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје