Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија


Нашиот Тим

Музички времеплов
  • 1938 - Роден е Benjmin Earl Nelson, односно Ben E King, дел од The Drifters и соло изведувач.
  • 1991 - Џез трубачот и композитор Miles Davis умира од пневмонија. Бил најголемо влијание во џез музиката.
  • 1997 - LeAnn Rimes се искачува на првото место на американската албумска листа со 'You Light Up My Life Inspirational Songs'.
  • 1980 - UK No.1 Police 'Don't Stand So Close To Me'
  • 2003 - John Mayer е на првото место на американската албумска листа со ‘Heavier Things.’
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје