5 Seconds of Summer - Valentine


Музички времеплов
  • 1960 - Роден е Calvin Hayes од Johnny Hates Jazz (1987 UK No.5 'Shattered Dreams').
  • 1956 - UK No.1 Doris Day 'Whatever Will Be, Will Be'
  • 1981 - Olivia Newton-John добива 'Златна ѕвезда' на Холивидскиот булевар.
  • 1947 - Роден е Gregory Leskiw од Guess Who (1970 USА No.1 & UK No.19 'American Woman').
  • 1989 - USА No.1 Prince 'Batdance'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје