Најбарани 19.01.2020


1
Кажи нешто ново
Тамара Стојковска
83
2
Оди си
Виктор Апостоловски
23
3
Без тебе нема кој да ме утеши
Игор Шарески
17
4
Биди со мене
Наташа Малинкова
7
5
Јави се
Мите Стоилков
3
6
Right On
Space Motion
1
7
Hey Now (Newman Remix)
London Grammar
1
8
Archangel (Sébastien Léger Remix)
Essay
1
9
Meraki (Original mix)
BROSS
1
10
Back From Finisterre (Mollono.Bass Remix)
Bonfante
1
11
Overseas (Original Mix)
Fulltone
1
12
Where Is Home
Guy Mantzur, Khen
1
13
Night Rescue
Guy J, Clarian
1
14
Midnight (Original Mix)
HOSH & 1979 Feat. Jalja
1
15
Understand (Gorge Remix)
Rony Seikaly
1
16
Blinding Lights
The Weeknd
1
17
Everything I Wanted
Billie Eilish
1
18
My Oh My
Camila Cabello feat. DaBaby
1
19
Time Machine
Alicia Keys
1
20
Lose Control
Meduza feat. Becky Hill and Goodboys
1
Музички времеплов
  • 1997 - Madonna добива награда Златен глобус за најдобра актерка за улогата во филмот 'Евита'.
  • 1949 - Роден е пејачот и текстописец Robert Palmer. Simply Irresistable
  • 1943 - Родена е Janis Joplin. Cry Baby
  • 1998 - Carl Perkins умира на 65 години откако двапати доживеал срцев удар.
  • 2001 - Се известува дека Paul McCartney е на пат да стане првата поп ѕвезда милијардер. Неговото богатство е проценето на 725 милиони фунти и се очекува да надмине милијарда по продажбата на новите компилации со најголемите хитови на Beatles.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје