Антена 5 Тим

Марио

Марјан Гушев

Менаџер

marjan@antenna5.fm
Стил
rock, pop, dance
Фаворити
Dire Straits, Chris Rea
Специјалност
Компјутери
Песни
Музички времеплов
  • 1989 - USА No.1 Richard Marx 'Right Here Waiting'
  • 1963 - Роден е раперот Sir Mix-A-Lot, познат по американскиот бр.1 хит 'Baby Got Back'.
  • 2000 - UK No.1 Robbie Williams 'Rock DJ'
  • 1964 - Првиот филм на Beatles, ‘A Hard Days Night’ започнува да се прикажува во 500 американски кина.
  • 1941 - Роден е Craig Douglas (1959 UK No.1 'Only Sixteen' плус уште 9 други британски топ 40 хитови).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје