Like I Love You - Lost Frequencies


Музички времеплов
  • 1960 - Роден е Calvin Hayes од Johnny Hates Jazz (1987 UK No.5 'Shattered Dreams').
  • 1978 - USА No.1 Rolling Stones 'Miss You'
  • 1978 - Поранешниот менаџер на The Who, Pete Meaden извршува самоубиство.
  • 1956 - UK No.1 Doris Day 'Whatever Will Be, Will Be'
  • 1989 - Gloria Estefan започнува 6 неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Cuts Both Ways'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје