Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија

Музички времеплов
  • 1919 - Роден е Nat King Cole (1955 USА No.2 'A Blossom Fell', 1957 UK No.2 'When I Fall In Love' и уште над 20 други USА & UK Top 40 синглови).
  • 1979 - UK No.1 Gloria Gaynor 'I Will Survive'
  • 1984 - Howard Jones го добива првиот британски бр.1 албум со дебито 'Human's Lib.'
  • 1946 - Роден е Harold Brown (1976 UK No.12 & USА No.12 'Low Rider').
  • 2004 - Во Бакингемската палата Вокалистот на Kinks, Ray Davies, добива CBE медал од Британската кралица за неговиот придонес во музичката индустрија.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје