Топ Листи


Музички времеплов
  • 1984 - Howard Jones го добива првиот британски бр.1 албум со дебито 'Human's Lib.'
  • 1979 - UK No.1 Gloria Gaynor 'I Will Survive'
  • 1975 - Роден е Justin Hawkins, вокалист во Darkness (2003 UK No.2 ‘I Believe In A Thing Called Love’, 2003 UK No.1 албум ‘Permission To Land’).
  • 2002 - Nickelback започнуваат двонеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Silver Side Up.'
  • 1958 - USА No.1 Champs 'Tequila'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје