Емисии


Ослободи се

Шоу со Roger Sanchez, еден од најдобрите DJ во светот. Најнова музика и најнови ремикси.
Водител: Roger Sanchez
Термин: сабота од 23 до 01.00, недела од 14 до 16 часот
Музички времеплов
  • 1977 - UK No.1 Leo Sayer 'When I Need You'
  • 1995 - Roxette стануваат првите западни музичари по George Michael, кои настапуваат во Пекинг. Пред нив George Michael настапил во 1984 година на Кинеската Нова Година.
  • 1994 - UЅА No.1 John Michael Montgomery 'Kickin' It Up'
  • 1977 - UЅА No.1 Earth Band 'Blinded By The Light'
  • 1994 - UK No.1 Mariah Carey 'Without You'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје