Емисии


Ритам на културата

Емисија посветена на културата, со информации за изложби, концерти, претстави, промоции ... спортски, шоубиз, но и актуелни вести.
Водители: Соња Панда & Баже
Термин: од понеделник до петок од 17 до 18 часот
Музички времеплов
  • 2003 - Sinead O'Connor објавува пензионирање од музичката кариера.
  • 1992 - на тајна церемонија David Bowie се жени со супемоделката Iman. Венчавката пред јавноста беше објавена дури по повеќе од една недела.
  • 1961 - USA No1 Del Shannon “Runaway” 4 w.
  • 1984 - Jerry Lee Lewis се жени по шести пат, сега со 22-годишната Kerrie McCarver.
  • 1968 - UK No1 Louis Armstrong “What A Wonderful World” 4 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје