Антена 5 Тим

Ива

Ивана Србиноска

Музички новинар

iva@antenna5.fm
Стил
Pop, rock, dance
Фаворити
Robbie Williams, Red Hot Chili Peppers, The National
Специјалност
Музички новинар
Песни
Robbie Williams- Feel, Stereophonics- Maybe Tomorrow; Malcolm McLaren- Jazz is Paris
Музички времеплов
  • 1997 - USА No.1 Hanson 'MMMBop'
  • 1969 - US No.1 Beatles 'Get Back'
  • 1969 - Bob Dylan го добива четвртиот британски бр. 1 албум 'Nashville Skyline'.
  • 1967 - Роден е раперот Heavy D (1991 UK No.2 'Now That We Found Love').
  • 1980 - Обожавателите на Genesis масовно купуваат влезници за концертот во Лос Анџелес, откако дознаваат дека самите членови ги продаваат билетите.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје