Julia Michaels - Issues


Музички времеплов
  • 1969 - Bob Dylan го добива четвртиот британски бр. 1 албум 'Nashville Skyline'.
  • 2003 - Paul McCartney за првпат настапува во Русија. На Црвениот плоштад во Москва се собрале 20.000 обожаватели.
  • 1997 - Spice Girls доаѓаат на првото место на американската топ листа со 'Spice'. Со тоа стануваат трета женска група која била прва на албумската листа во САД, и едниствениот женски состав од В. Британија на кој му успеало тоа.
  • 1962 - UK No.1 Elvis Presley 'Good Luck Charm'
  • 1997 - USА No.1 Hanson 'MMMBop'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје