Clean Bandit feat. Zara Larsson - Symphony


Музички времеплов
  • 1941 - Роден е американскиот фолк пејач, текстописец и големо влијание на Beatles и Rolling Stones, Robert Zimmerman, попознат како Bob Dylan.
  • 1962 - UK No.1 Elvis Presley 'Good Luck Charm'
  • 1967 - Роден е раперот Heavy D (1991 UK No.2 'Now That We Found Love').
  • 1969 - Bob Dylan го добива четвртиот британски бр. 1 албум 'Nashville Skyline'.
  • 1980 - Обожавателите на Genesis масовно купуваат влезници за концертот во Лос Анџелес, откако дознаваат дека самите членови ги продаваат билетите.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје