Shawn Mendes - There's Nothing Holdin Me Back


Музички времеплов
  • 1974 - На 75 години умира композиторот и пијанист Duke Ellington. Соработувал со Louis Armstrong, Ella Fitzgerald, Dizzy Gillespie и Billie Holiday.
  • 1969 - Bob Dylan го добива четвртиот британски бр. 1 албум 'Nashville Skyline'.
  • 1967 - Роден е раперот Heavy D (1991 UK No.2 'Now That We Found Love').
  • 2003 - Paul McCartney за првпат настапува во Русија. На Црвениот плоштад во Москва се собрале 20.000 обожаватели.
  • 2000 - Andrea и Sharon Corr од The Corrs колапсираат од преголема жештина во Калифорнија додека го снимале новиот спот.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје