Alice Merton - No Roots


Музички времеплов
  • 1977 - UK No.1 Leo Sayer 'When I Need You'
  • 1972 - UЅА No.1 Harry Nilsson 'Without You'
  • 1983 - UK No.1 Kajagoogoo 'Too Shy'
  • 1983 - UЅА No.1 Patti Austin & James Ingram 'Baby Come To Me'
  • 1957 - Роден е Hans Holzl, попознат како Falco.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје