Музички времеплов


 • 2003 - Уапсен е Gert van der Graaf, поранешно момче на пејачката на Abba, Agnetha Faeltskog. Ја вознемирувал со постојани барања повторно да се видат или да разговараат.
 • 2001 - Blink 182 по вторпат доаѓаат на првото место на американската албумска лсита со 'Take Off Your...'.
 • 1992 - Donny Osmond започнува да глуми во мјузиклот 'Joseph And The Amazing Technicolor Dreamcoat' во Канада.
 • 1989 - USА No.1 Richard Marx 'Satisfied'
 • 1989 - UK No.1 Soul II Soul 'Back To Life'
 • 1977 - UK No.1 Jacksons 'Show You The Way To Go'
 • 1970 - Роден е Glenn Medeiros (1988 UK No.1 'Nothing's Gonna Change My Love For You', 1990 USА No.1 'She Ain't Worth It').
 • 1965 - UK No.1 Hollies 'I'm Alive'
 • 1961 - Роден е Curt Smith, воклаист и басист во Tears For Fears (1985 USА No.1 & UK No.2 'Everybody Wants To Rule The World' и уште 12 други британски топ 40 хитови).
 • 1959 - Роден е Andy McCluskey, воклаист, гитарист и клавијатурист во Orchestral Manoeuvres In The Dark (1984 UK No.5 'Locomotion' и уште 15 други британски топ 40 хитови). Работел и со Atomic Kitten.
 • 1944 - Роден е Mick Fleetwood, тапанист во Fleetwood Mac (1987 UK No.5 'Little Lies' и 1977 USА No.1 'Dreams' од светскиот бр.1 албум 'Rumours').
 • 1944 - Роден е Arthur Brown (1968 UK No.1 & USА No.12 'Fire').
Музички времеплов
 • 1944 - Роден е Mick Fleetwood, тапанист во Fleetwood Mac (1987 UK No.5 'Little Lies' и 1977 USА No.1 'Dreams' од светскиот бр.1 албум 'Rumours').
 • 1989 - USА No.1 Richard Marx 'Satisfied'
 • 2001 - Blink 182 по вторпат доаѓаат на првото место на американската албумска лсита со 'Take Off Your...'.
 • 1989 - UK No.1 Soul II Soul 'Back To Life'
 • 1965 - UK No.1 Hollies 'I'm Alive'
 • Повеќе
Фреквенции
Скопје