Емисии


Ноќна програма

Водител: DJ Night PC
Музички времеплов
  • 1992 - Paul Simon се жени со пејачката Edie Brickell.
  • 1970 - USА No.1 Ray Stevens 'Everything Is Beautiful'
  • 1964 - Роден е Tom Morello, гитарист во Rage Against The Machine (1996 USА No.1 албум 'Evil Empire').
  • 1955 - Роден е Nicky 'Topper' Headon од The Clash.
  • 1964 - USА No.1 Beatles 'Love Me Do'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје