Shawn Mendes and Zedd - Lost In Japan (Remix)


Музички времеплов
  • 1964 - Првиот филм на Beatles, ‘A Hard Days Night’ започнува да се прикажува во 500 американски кина.
  • 1949 - Роден е Mark Knopfler, гитарист и вокалист во Dire Straits.
  • 2001 - Atomic Kitten доаѓаат на првото место на британската албумска листа со деби албумот 'Right Now'.
  • 2000 - UK No.1 Robbie Williams 'Rock DJ'
  • 1969 - Родена е пејачката и тесктописец Tanita Tikaram.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје