The Revivalists - Wish I Knew You


Музички времеплов
  • 1985 - USА No.1 Wham! 'Everything She Wants'
  • 1968 - Simon and Garfunkel го добиваат вториот американски бр. 1 албум 'Bookends'.
  • 1991 - Michael Bolton доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Time, Love and Tenderness'.
  • 1973 - Carole King настапува во Central Park во Њујорк и привлекува 100.000 публика.
  • 2003 - Jemini стануваат првите претставници на В. Британија кои на Евросонгот не добиваат нити еден поен.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје