Pink - What About Us


Музички времеплов
  • 1957 - Родена е Kim Sledge од Sister Sledge.
  • 1980 - Родена е американската R&B пејачка Kelis Rogers (2004 UK No.2 'Milkshake').
  • 1938 - Роден е Kenny Rogers (1977 UK No.1 'Lucille', 1980 USА No.1 & UK No.12 'Lady' и уште 15 други американски топ 40 хитови).
  • 1952 - Роден е Joe Strummer, пејач, текстописец и гитарист во The Clash.
  • 1968 - Родена е Dina Carroll (1993 UK No.3 'Don't Be A Stranger').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје