Camila Cabello feat. Young Thug - Havana


Музички времеплов
  • 1926 - Роден е џезерот и композитор Miles Davis. Бил големо влијание во џез музиката.
  • 1975 - Родена е членката на Fugees и соло изведувачка, Lauryn Hill.
  • 1991 - USА No.1 Mariah Carey 'I Don't Wanna Cry'
  • 1961 - UK No.1 Temperance Seven 'You're Driving Me Crazy'
  • 1948 - Роден е Klaus Meine од Scorpions (1991 UK No.2 'Wind Of Change').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје