Avicii feat. Rita Ora - Lonely Together


Музички времеплов
  • 1973 - Carole King настапува во Central Park во Њујорк и привлекува 100.000 публика.
  • 1997 - UK No.1 Michael Jackson 'Blood On The Dance Floor'
  • 1991 - USА No.1 Mariah Carey 'I Don't Wanna Cry'
  • 1997 - Извештај покажува дека Elvis Presley е најтиражен постхумен забавувач со продажба од 1 милијарда снимки низ светот, над 480 активни фан-клубови и над 250.000 постојани британски обожаватели кои се уште му ги купуваат снимките.
  • 2001 - Гитаристот на Oasis, Noel Gallagher добива оштета од Daily Mirror заради лажна вест дека се разведува со Meg Matthews.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје