Sam Smith - Too Good At Goodbyes


Музички времеплов
  • 1968 - Родена е Dina Carroll (1993 UK No.3 'Don't Be A Stranger').
  • 1957 - Родена е Kim Sledge од Sister Sledge.
  • 1952 - Роден е Joe Strummer, пејач, текстописец и гитарист во The Clash.
  • 1997 - Третиот албум на Oasis, 'Be Here Now', станува еден од најбргу продаваните албуми воопшто, остварувајќи тираж од над милион копии во првиот ден од продажбата.
  • 1980 - Родена е американската R&B пејачка Kelis Rogers (2004 UK No.2 'Milkshake').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје