Антена 5 Тим

Марио

Марјан Гушев

Менаџер

marjan@antenna5.fm
Стил
rock, pop, dance
Фаворити
Dire Straits, Chris Rea
Специјалност
Компјутери
Песни
Музички времеплов
  • 1988 - USА No.1 Rick Astley 'Together Forever'
  • 1983 - Швајцарскиот бенд Yello го издаваат првиот тродимензионален диск со слики. Се продава за 3-Д очила.
  • 1961 - Родена е Alison Moyet, членка на Yazoo (1982 UK No.2 'Only You') и соло изведувачка (1985 UK No.2 'That Ole Devil Called Love').
  • 1975 - Elvis Presley прави затегнување на лицето во болница во Мемфис.
  • 1942 - Роден е најуспешниот композитор на сите времиња, член на Beatles и Wings, Paul McCartney.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје