Антена 5 Тим

Ерик Фокс

Кирил Зарлинов

Водител, Ди Џеј

erikfox@antenna5.fm
Стил
dance, techno, pop
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1979 - Supertramp доаѓаат на врвот на американската албумска листа со 'Breakfast In America'.
  • 1952 - Родена е пејачката и моделка Grace Jones.
  • 1960 - Родена е Yasmin Evans, попзната како Yazz.
  • 1978 - Dire Straits за првпат издаваат сингл за голема издавачка куќа. 'Sultans Of Swing' е снимен со буџет од 120 фунти.
  • 1989 - Alison Moyet се разведува со Malcolm Lee.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје