Антена 5 Тим

Дени

Даниела Станоевска Џидрова

Водител, Програмски реализатор, Музички новинар

deni@antenna5.fm
Стил
dance, house, rock, funk, jazz, classic
Фаворити
,U2, Madonna, Tracy Chapman, Prince,Lenny Kravitz, Sting
Специјалност
Песни
“With Or Without You”, “Erotica”, Purple Rain”, “Give Me On Reason”, “Posle dozdot doagja sonce”,”Farfalina”,”Sun Is Shinig”
Музички времеплов
  • 2002 - UK No.1 Gareth Gates 'Unchained Melody'
  • 1990 - Sinead O'Connor доаѓа на првото место на британската албумска листа со албумот 'I Do Not Want What I Haven't Got', на кој е синглот 'Nothing Compares To You'.
  • 1990 - USА No.1 Alannah Myles 'Black Velvet'
  • 1973 - Alice Cooper доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Billion Dollar Babies.'
  • 1979 - USА No.1 Bee Gees 'Tragedy'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје