Zayn Malik feat. Sia - Dusk Till Dawn


Музички времеплов
  • 1960 - Родена е германската пејачка Nena (1984 UK No.1 & USА No.2 '99 Red Balloons').
  • 2002 - UK No.1 Gareth Gates 'Unchained Melody'
  • 1979 - USА No.1 Bee Gees 'Tragedy'
  • 1945 - Billboard ја објавува првата американска албумска топ листа. Nat King Cole го има првиот бр.1 со 'A Collection Of Favourites.'
  • 1997 - На 57 години умира американскиот пејач Harold Melvin. (1972 USА No.3 & 1974 UK No.9 'If You Don't Know Me By Know').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје