Parov Stelar - My Man


Музички времеплов
  • 1979 - USА No.1 Bee Gees 'Tragedy'
  • 1973 - Alice Cooper доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Billion Dollar Babies.'
  • 1984 - UK No.1 Lionel Richie 'Hello'
  • 2002 - UK No.1 Gareth Gates 'Unchained Melody'
  • 1945 - Billboard ја објавува првата американска албумска топ листа. Nat King Cole го има првиот бр.1 со 'A Collection Of Favourites.'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје