Галерии

Музички времеплов
  • 1975 - Cher започнува сопствено неделно едночасовно музичко-комично шоу на CBS.
  • 1982 - UK No.1 The Jam 'A Town Called Malice'/ 'Precious'
  • 1967 - UK No.1 Petula Clark 'This Is My Song'
  • 1985 - Bruce Springsteen го добива првиот американски бр.1 албум 'Born In The USA'.
  • 1985 - USА No.1 Wham! Featuring George Michael 'Careless Whisper'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје