Во живо Интернет канали

Музички времеплов
  • 2003 - 50 Cent доаѓа на првото место на американската албумска листа со ‘Get Rich or Die Tryin’.
  • 1967 - UK No.1 Petula Clark 'This Is My Song'
  • 1975 - Cher започнува сопствено неделно едночасовно музичко-комично шоу на CBS.
  • 1991 - Queen го добиваат седмиот британски бр.1 албум 'Innuendo'.
  • 1962 - Роден е Tony Kylie од Blow Monkeys (1987 UK No.5 'It Doesn't Have To Be This Way').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје