Емисии


Утринско возење

Емисија наменета е за сите ранобудници, со кои заедно го пиеме утринското кафе и се расонуваме со најубавите хитови на Антена5. Ве информираме како да се облечете пред да излезете од дома, зависно од временските услови и секако на кои патни правци да внимавате доколку патувате некаде. Информации за настаните од културата, спортот, репертоари на кина, театри, концерти итн.
Водител: Тони
Термин: од понеделник до петок од 06.50 до 08.00 часот
Музички времеплов
  • 1975 - Cher започнува сопствено неделно едночасовно музичко-комично шоу на CBS.
  • 2003 - 50 Cent доаѓа на првото место на американската албумска листа со ‘Get Rich or Die Tryin’.
  • 1985 - USА No.1 Wham! Featuring George Michael 'Careless Whisper'
  • 1982 - UK No.1 The Jam 'A Town Called Malice'/ 'Precious'
  • 1974 - Bob Dylan го добива првиот американски бр.1 албум 'Planet Waves'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје