Емисии


Музички времеплов
  • 1985 - Bruce Springsteen го добива првиот американски бр.1 албум 'Born In The USA'.
  • 1991 - UK No.1 Simpsons 'Do The Bartman'
  • 1975 - Cher започнува сопствено неделно едночасовно музичко-комично шоу на CBS.
  • 1985 - USА No.1 Wham! Featuring George Michael 'Careless Whisper'
  • 2003 - 50 Cent доаѓа на првото место на американската албумска листа со ‘Get Rich or Die Tryin’.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје