Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија


Нашиот Тим

Музички времеплов
  • 1991 - UK No.1 Simpsons 'Do The Bartman'
  • 1935 - Роден е Sonny Bono (1965 UK & USА No.1 'I Got You Babe' со Cher). Станува и американски пратеник во Стејт Департментот.
  • 1991 - Queen го добиваат седмиот британски бр.1 албум 'Innuendo'.
  • 1967 - UK No.1 Petula Clark 'This Is My Song'
  • 1985 - USА No.1 Wham! Featuring George Michael 'Careless Whisper'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје