Антена 5 Тим

DJ Panco

Владимир Блажев

Програмски реализатор, Ди Џеј

zipzapshow@antenna5.fm
Стил
hip hop, rnb
Фаворити
Специјалност
DJ
Песни
Музички времеплов
  • 1975 - Cher започнува сопствено неделно едночасовно музичко-комично шоу на CBS.
  • 1956 - Роден е James Ingram (1987 UK No.8 со Linda Ronstadt - 'Somewhere Out There', 1990 USА No.1 'I Don't Have The Heart').
  • 1962 - Роден е Tony Kylie од Blow Monkeys (1987 UK No.5 'It Doesn't Have To Be This Way').
  • 1967 - UK No.1 Petula Clark 'This Is My Song'
  • 1985 - Bruce Springsteen го добива првиот американски бр.1 албум 'Born In The USA'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје