5 Seconds of Summer - Valentine


Музички времеплов
  • 1985 - Bruce Springsteen го добива првиот американски бр.1 албум 'Born In The USA'.
  • 1935 - Роден е Sonny Bono (1965 UK & USА No.1 'I Got You Babe' со Cher). Станува и американски пратеник во Стејт Департментот.
  • 1959 - UK No.1 Shirley Bassey 'As I Love You'
  • 2003 - Massive Attack доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘100th Window’.
  • 1982 - UK No.1 The Jam 'A Town Called Malice'/ 'Precious'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје