Dua Lipa & BlackPink - Kiss And Make Up


Музички времеплов
  • 1956 - Роден е James Ingram (1987 UK No.8 со Linda Ronstadt - 'Somewhere Out There', 1990 USА No.1 'I Don't Have The Heart').
  • 1991 - UK No.1 Simpsons 'Do The Bartman'
  • 1962 - Роден е Tony Kylie од Blow Monkeys (1987 UK No.5 'It Doesn't Have To Be This Way').
  • 1961 - Роден е Andy Taylor, гитарист во Duran Duran и во Power Station (1985 UK No.14 'Some Like It Hot').
  • 1975 - Cher започнува сопствено неделно едночасовно музичко-комично шоу на CBS.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје