Ariana Grande - Thank U Next


Музички времеплов
  • 1974 - Bob Dylan го добива првиот американски бр.1 албум 'Planet Waves'.
  • 1985 - USА No.1 Wham! Featuring George Michael 'Careless Whisper'
  • 2003 - 50 Cent доаѓа на првото место на американската албумска листа со ‘Get Rich or Die Tryin’.
  • 1935 - Роден е Sonny Bono (1965 UK & USА No.1 'I Got You Babe' со Cher). Станува и американски пратеник во Стејт Департментот.
  • 1962 - Роден е Tony Kylie од Blow Monkeys (1987 UK No.5 'It Doesn't Have To Be This Way').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје