Плеј листа 06.07.2020


Wonders
Klingande
69
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
52
Lost Frequencies
Like I Love You
21
Thank U Next
Ariana Grande
11
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
17
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
21
Without Me
Halsey
19
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
7
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
5
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
68
Valentine
5 Seconds of Summer
5
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
30
Музички времеплов
  • 1957 - За првпат се среќаваат John Lennon и Paul McCartney. Lennon бил импресиониран од тоа како McCartney може да наштима гитара и од знаењето рокенрол стихови.
  • 1999 - East 17 се отпуштени од издавачката компанија откако последниот албум им се продал во помалку од 20.000 копии.
  • 1976 - Роден е раперот Curtis Jackson, попознат како 50 Cent. PIMP
  • 2001 - Пар сандали на Elton John стануваат најскапите обувки во историјата, откако на добротворна аукција достигнуваат цена од 20.000 фунти.
  • 1925 - Роден пејачот и гитарист, прва рокенрол ѕвезда William John Clifton Haley, попознат како Bill Haley. Rock Around The Clock
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје