Хит Парада 04.07.2020


1
Look for the girl
Jason Mraz
2 | 4 Недели во листата
1
2
Faded
Izzy Bizu
4 | 3 Недели во листата
0
3
Anyone But Me
Joy Crookes
2 | 5 Недели во листата
0
4
Lay Your Head On Me
Major Lazer feat. Marcus Mumford
2 | 5 Недели во листата
0
5
Five More Minutes
Jonas Brothers
1 | 5 Недели во листата
0
6
X
Jonas Brothers
1 | 6 Недели во листата
1
7
Savage Love
Jawsh 685 x Jason Derulo
3 | 2 Недели во листата
0
8
Rockstar
DaBaby & Rody Ricch
| 4 Недели во листата
0
9
Gotta Be Patient
Michael Buble, Barenaked Ladies and Sofía Reyes
| 1 Недела во листата
2
10
Naked
Jonas Blue feat Max
| 1 Недела во листата
0
11
Mamacita
Black Eyed Peas x Ozuna x J. Rey Soul
| 1 Недела во листата
2
12
Lose Somebody
Kygo & OneRepublic
5 | 4 Недели во листата
0
13
Madan
Haska feat. Salif Keita
4 | 9 Недели во листата
0
14
Dancing In The Moonlight
Jubel feat. NEIMY
5 | 2 Недели во листата
0
15
Stuck With U
Ariana Grande & Justin Bieber
4 | 7 Недели во листата
0
16
Love Songs
Lukas Graham
4 | 7 Недели во листата
0
17
Wait For You
Tom Walker
| 1 Недела во листата
0
18
Supalonely
BENEE (feat. Gus Dapperton)
4 | 12 Недели во листата
0
19
Coffee for your head
Powfu featuring Beabadoobee
6 | 8 Недели во листата
0
20
Secrets
Regard & Raye
5 | 8 Недели во листата
0
21
Daisies
Katy Perry
4 | 4 Недели во листата
0
22
Past Life
Trevor Daniel feat Selena Gomez
| 1 Недела во листата
0
23
You Put Me Down
Cyrillic feat. Jova Radevska
5 | 5 Недели во листата
15
24
Summer Feelings
Lennon Stella feat. Charlie Puth
4 | 3 Недели во листата
0
25
The Scotts
The Scotts, Travis Scott, Kid Cudi
4 | 3 Недели во листата
0
26
Take Care of You
Ella Henderson
4 | 2 Недели во листата
0
27
Living In a Ghost Town
Rolling Stones
11 | 9 Недели во листата
0
28
One Margarita
Luke Bryan
5 | 3 Недели во листата
0
29
Toosie Slide
Drake
3 | 12 Недели во листата
0
30
Black Dog
Arlo Parks
5 | 2 Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1999 - East 17 се отпуштени од издавачката компанија откако последниот албум им се продал во помалку од 20.000 копии.
  • 1957 - За првпат се среќаваат John Lennon и Paul McCartney. Lennon бил импресиониран од тоа како McCartney може да наштима гитара и од знаењето рокенрол стихови.
  • 1976 - Роден е раперот Curtis Jackson, попознат како 50 Cent. PIMP
  • 1917 - Роден е актерот и пејач Dean Martin (1956 UK & US No.1 'Memories Are Made Of This' и уште над 15 други британски топ 40 хитови).
  • 1971 - Умира пејачот и трубач Louis Armstrong. We Have All The Time In The World
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје