Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија


Нашиот Тим

Музички времеплов
  • 1978 - Dire Straits за првпат издаваат сингл за голема издавачка куќа. 'Sultans Of Swing' е снимен со буџет од 120 фунти.
  • 1979 - Supertramp доаѓаат на врвот на американската албумска листа со 'Breakfast In America'.
  • 1968 - Роден е Paul Hartnoll од Orbital.
  • 2002 - Moby го добива вториот британски бр.1 албум ’18’.
  • 1979 - Abba го започнуваат 4-неделниот престој на првото место на британската албумска листа со 'Voulez-Vous'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје