Антена 5 Тим

DJ Panco

Владимир Блажев

Програмски реализатор, Ди Џеј

zipzapshow@antenna5.fm
Стил
hip hop, rnb
Фаворити
Специјалност
DJ
Песни
Музички времеплов
  • 1990 - USА No.1 Madonna 'Vogue'
  • 1973 - USА No.1 Stevie Wonder 'You Are The Sunshine Of My Life'
  • 1979 - Supertramp доаѓаат на врвот на американската албумска листа со 'Breakfast In America'.
  • 1949 - Роден е Dusty Hill, басист во ZZ Top.
  • 1984 - Bob Marley & the Wailers започнуваат 12-неделен престој на првото место на британската албумска листа со компилацијата 'Legend', издадена по повор три годишнината од смртта на Marley.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје